Střípky z gymnázia

Zaplaveni dějepisnými vědomostmi

,

Z Vyšehradu až na Pražský hrad k Loretě. Prakticky z pravěku až do současnosti. To byl velmi rámcově obsah dějepisné exkurze, kterou absolvovaly ve středu 24. dubna třídy 3.A a 3.C. Dodejme, že za slunečného počasí. O pár dní později, v pondělí 29. dubna, je následovala také 3.B a septima. Těm počasí už tolik nepřálo. Přestože nakonec exkurzi neabsolvovali celou, vyslechli si od svých učitelů velmi zajímavý výklad stejně jako jejich předvoj o pár dní dříve.

Výlet s dějepisem do Prahy patří mezi každoroční oblíbené a úspěšné ročníkové exkurze. Doprovázející pedagogové – Mgr. Josef Doležal, Mgr. Božetěch Burda a Mgr. Filip Kadeřábek – si pro studenty připravili celou řadu dějepisných zajímavostí už na cestu autobusem a samozřejmě především na samotné putování hlavním městem.

Na své cestě od Kongresového centra přes Nusle, Nové Město, Staré Město a Malou Stranu se postupně setkali s prakticky všemi architektonickými slohy, o kterých se kdy v hodinách dějepisu a estetické výchovy učili. Stejně tak se prošli po místech, která pamatují významné události našich dějin. Některé z těchto událostí už třeťáci a septimáni znají, na další v dohledné době ve škole ještě přijde řeč.

Foto: Ondřej Luks (GymTV)