Střípky z gymnázia

Školní rok na startu

,

První školní den s sebou nese organizační specifika, pojďme se proto podívat na to, jak bude středa 1. září vypadat na gymnáziu.

Budova gymnázia bude otevřena od 7 hodin. Hned první hodinu čeká na studenty testování. Pokud to bylo možné, měli žáci zaslat svým třídním učitelům informaci o tom, do jaké skupiny ohledně testování spadají (ukončené očkování, prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech apod.), aby se tím urychlila administrace testů.

Na nové žáky by také mělo čekat tradiční vítání od jejich starších spolužáků. Cvičná evakuace, která v minulých letech zpestřovala program prvního školního dne, letos na programu není. Obědy se ve dvaceti až třicetiminutových intervalech budou pro jednotlivé ročníky vydávat od 10 hodin, nejpozději na řadu přijdou noví studenti. Ti se také kvůli množství informací, které na ně čeká, zdrží ve škole nejdéle.

Hned ve čtvrtek a v pátek přijde na řadu – také tradiční – fotografování tříd. Výuka bude probíhat v plné šíři podle rozvrhu hodin.

Školní rok se pak naplno rozjede v pondělí 6. září, nejprve další vlnou testování a pak už řádnou výukou. Tu zpestří prvákům a kvintě od 8. září adaptační kurz a třeťákům postupně odložené tematické poznávací pobyty.