Střípky z gymnázia

Veřejnost opět ve škole

,

Gymnázium Příbram přivítalo v sobotu 15. ledna veřejnost. Na den otevřených dveří do školy zavítalo 96 návštěvníků. Byli to především uchazeči o studium. Zajímalo je přijímací řízení i aktuální informace ohledně slučování příbramských gymnázií. Návštěvníci si měli možnost prohlédnout jazykové učebny, ve kterých jednotliví učitelé ukazovali výukové materiály. Každý mohl navštívit i odborné učebny a také školní klub s knihovnou. Lidé se podívali i do redakce a studia GymTV. Šéfredaktorka Magdaléna Studená jim ukázala a vysvětlila princip klíčování nebo pustila část říjnových zpráv, které vyšly k příležitosti výročí 150 let školy.

Právě ke 150 letům byla ještě k vidění i výstava mapující historii školy. Zájemci si také mohli zakoupit knihy, které s výročím školy souvisí – Gymnázium Příbram 2021 a Almanach Gymnázia Příbram.

Tradiční lednový den otevřených dveří se konal v této podobě naposledy před dvěma lety. GymTV tak loni připravila den otevřených dveří virtuálně. Lidé tedy mohli do školy nahlédnout i z pohodlí domova.

Foto: Sofie Pazlarová, Josef Fryš