Střípky z gymnázia

V okresní němčině gymnazisté vyhráli, co mohli

,

Ve středu 25. a čtvrtek 26. ledna proběhlo na Obchodní akademii okresní kolo olympiády v německém jazyce. Kolo mělo klasické dvě části. První z nich byl poslech a druhá konverzace. Při konverzační části se měl soutěžící nejdříve představit a říct například něco o svých zájmech nebo rodině a pak se přešlo na vylosované téma (například Naše město, Volný čas nebo Zdraví a nemoci) a popis obrázku.

Ve středu zabodovaly dvě studentky z kvarty, které se v kategorii II.B (víceletá gymnázia) dostaly na první dvě příčky. Tereza Humlová se stala vítězkou (především díky bohaté slovní zásobě a dobré výslovnosti) a Sára Sovičková byla druhá.

Čtvrtek byl také dnem úspěchů. V kategorii III.A (střední školy) se totiž (znovu na prvních dvou příčkách) umístili studenti z našeho gymnázia. První místo si vykonverzovala pohotová Marie Zajíčková z 2.B a druhé místo Michal Dvořák ze sexty.

Letošní kolo olympiády se opravdu vydařilo. Pro studenty to byla zase nová zkušenost, popřípadě získali nové nápady, jak se zlepšovat. Každopádně si vedli výborně a přejeme jim další úspěchy.