Střípky z gymnázia

Třídy 1.A a 1.B odjely na lyžařský výcvik

,

V neděli po 10. hodině dopolední odjely od plaveckého bazénu v Příbrami první dvě třídy z celkových pěti na lyžařský výcvik do Krkonoš do Vébrových boud. Po čtyřhodinové cestě žáci prvních ročníků dorazili na místo určení, kde byli přivítáni nadmíru povedeným počasím. Zprvu dobrá nálada byla však vystřídana zjištěním, že je čeká tříkilometrový výstup do kopce k chatě.

Tato „vycházka“ byla ale zajímavým zpestřením a zároveň seznámením s okolní přírodou, byť na tvářích některých zúčastněných byl znát opačný názor. Ve večerních hodinách všichni vyslechli několik organizačních informací a přednášku profesora Petra Hrubého o vhodném mazání běžek i sjezdových lyží.

Druhého dne, po rozdělení do jednotlivých družstev, se již žáci vydali na svah. Dvě družstva lyžařů a dvě družstva snowboardistů se setkala těsně před polednem, aby za tři hodiny mohla vyrazit na běžky. Ačkoliv činnost zvaná „běžkování“ nepatří u některých k oblíbeným aktivitám, po pár stech metrech v ní všichni našli zalíbení. Příjemným závěrem túry bylo zastavení na čaj v Kolínské boudě.