Střípky z gymnázia

Toulky Prahou třetích ročníků

,

Studenti třetích ročníků se 6. června vydali poznávat krásy Prahy. Studenti, rozdělení na dvě poloviny, si postupně prošli trasu plnou nejznámějších pražských památek.

Svojí procházku po Praze zahájili před Strahovským klášterem, odkud pokračovali k Černínskému paláci, dnešnímu sídlu ministerstva zahraničních věcí. Dále jejich kroky směřovaly k barokní Loretě, proslulé svojí zvonkohrou a dolů ke Štembrskému a Schwarzenberskému paláci.

Od nich pak pokračovali studenti Nerudovou ulicí okolo domu „U Dvou slunců“ ke kostelu sv. Mikuláše. Přes Karlův most přešli na druhý břeh Vltavy, kde si prohlédli kostel sv. Františka z Assisi. Další zastávku tvořila Betlémská kaple, kde kázal mistr Jan Hus, a poté Staroměstské náměstí, na němž se studenti setkali s druhou polovinou, která trasu absolvovala z druhého konce.

Posledním bodem programu by Národní památník na Vítkově. Cestou k němu se studenti ještě zastavili u muzea kubismu, Obecního domu a České národní banky. Na Vítkově potom zhlédli výstavu o protektorátu a celý výlet završili pohledem na Prahu ze střechy památníku.