Střípky z gymnázia

Kostel? Ne. Kostal!

,

Firma KOSTAL je mezinárodní dodavatel elektronických a mechatronických komponentů pro automobilový průmysl se zaměřením na podvolantové moduly. Právě sem se v pátek vydala třída kvarta společně se skupinkou členů robotického kroužku, s doprovodem pana a paní učitelky Benešových. Výlet byl sponzorován firmou KOSTAL ČR, za účelem rozšíření znalostí studentů v ohledech mechaniky a techniky.

Skupině nejdřív byla představena firma jako taková, a to formou několika krátkých videí. Když už nebyly žádné otázky, přesunula se do technického zázemí firmy, kde proběhla názorná ukázka procesu výroby podvolantových modulů s odborným výkladem. Studenti pak měli za úkol vyplnit papíry s úkoly týkajícími se právě té prohlídky. Když se pak sečetly body společně ještě z dalších tři soutěží vítězný tým vyhrál tašku plnou jídla. A to za to stálo.

Všichni si výlet moc užili a odnesli si s sebou velmi zajímavé zkušenosti. Měli možnost nahlédnout do života jiných lidí a zamyslet se nad tím, co by asi chtěli dělat v budoucnu oni. A to je vskutku velmi zajímavá myšlenka.