Střípky z gymnázia

Televize v televizi o sportu

,

Redakce GymTV opět 31. března navštívila areál České televize na Kavčích horách, a to v rámci už čtvrtého semináře z cyklu Televize v televizi. Společně s dalšími jedenácti školními televizemi z celé České republiky je čekal celodenní program, tentokrát na téma sport.

Dopoledne se neslo v duchu přednášek. Nejprve měl hlavní slovo Petr Dvořák, generální ředitel ČT. Pak hosty ze školních televizí přivítal výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský, který přiblížil práci v televizi, stejně jako další host, editor Branek, bodů, vteřin Miroslav Langer. Ten měl také za úkol zhodnotit všechny reportáže, které měly školní televize zpracovat za domácí úkol, a vybrat tu nejlepší. Pro zpestření programu přišel jako další host Jan Smetana, moderátor Branek, bodů, vteřin a teď i nového vědomostního pořadu Míň je víc. Vedl debatu s celým sálem a vtipnými příhodami i pobavil.

Po obědě následovaly se redaktoři rozešli do workshopů. Na programu byla třeba kamera, grafika, moderátorská, komentátorská, redaktorská dílna a další. Účastníci se dozvěděli spoustu užitečných informaci, které se jim můžou hodit v budoucím povolání nebo práci ve školní televizi. Ze známých tváří vedli worshopy třeba moderátor Jakub Železný, sportovní komentátor Tomáš Jílek nebo sportovní redaktor Tomáš Budka.

Po ukončení akce byla možnost vyzkoušet si různé kostýmy, práci s profesionální kamerou, čtecí zařízení apod.

Čtvrtý seminář završil dvouletý cyklus projektu Televize v televize. Všechny školní televize se teď sejdou na podzim v Příbrami při dalším ročníku projektu Jak se dělá televize s Českou televizí.