Střípky z gymnázia

Moderní technologie v rukou studentů

,

Část redakce GymTV se v úterý 12. dubna vydala spolu s dalšími jedenácti školními televizemi popáté na Kavčí hory do České televize na projekt Televize v televizi. Tentokrát byl seminář zaměřený na využívání moderních technologií v praxi.

V dopoledním bloku přiblížil Jaromír Bauer zúčastněným obhlídky lokací před velkými akcemi. Následovala přednáška Oldřicha Borůvky o využívání mobilních telefonů při natáčení reportáží. Zároveň také ohodnotil reportáže zaslané školními televizemi. Téma reportáží bylo libovolné. Reportéři museli splnit jedinou podmínku, a to použití moderních technologií – např. dronu, akční kamery nebo mobilního telefonu. Reportáž GymTV byla vyhodnocena jako druhá nejlepší.

Při odpoledním programu mohli všichni naživo vidět dron v akci a zjistit zajímavé informace o pravidlech jeho používání od Petra Rathouského. Ten také musel čelit nespočtu zvídavých dotazů. Neméně zajímavý byl také přenosový vůz. Tím zájemce provedl jeho vedoucí Antonín Dekoj, kterého si někteří mohou pamatovat ze třetího ročníku setkání školních televizí na Gymnáziu Příbram v roce 2012, kdy doslova nadchnul všechny návštěvníky svým entusiasmem.

Pro zájemce byla po programu připravena volná zábava v podobě zkoušení čtecího zařízení, profesionální kamery, kostýmů nebo kulis.