Střípky z gymnázia

Televize do televize

,

Spolupráce školní televize Gymnázia Příbram GymTV s Českou televizí pokračuje i v tomto školním roce. Po loňském úspěšném třetím ročníku projektu Jak se dělá televize aneb Setkání školních televizí z České republiky pod záštitou České televize, který se na gymnáziu konal v říjnu 2012, se školní televize opět setkají. Půjde o první seminář z řady menších jednodenních setkání, která vyplní mezidobí do čtvrtého ročníku „velkého“ setkání. To pak uzavře celý cyklus a proběhne opět na Gymnáziu Příbram.

Redaktoři školních televizí z celé republiky se budou pravidelně setkávat přímo v Praze na Kavčích horách v sídle České televize. Každý ze seminářů bude zaměřen na určitou oblast televizní práce. První z nich proběhne 21. listopadu a jeho tématem bude 60 let od zahájení vysílání televize u nás a start dětského programu ČT :D. Redaktoři školních televizí z Příbrami, Brna, Chomutova, Litomyšle a dalších měst se setkají s ředitelem dětského programuPetrem Kolihou i s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem.

„Příbramská GymTV má v tomhle projektu úlohu koordinátora, oslovila nás přímo Česká televize po loňském ročníku projektu Jak se dělá televize,“ dodává vedoucí školní televize Gymnázia Příbram Josef Fryš. Na první seminář se z příbramského gymnázia spolu s redaktory školní televize podívá také pětice studentů prvního ročníku, vítězů soutěže o nejlepší reportáž z adaptačního kurzu. V loňském roce žáci nižších ročníků také vystoupili ve čtyřech dílech pořadu Zprávičky a někteří navštívili den otevřených dveří ČT.