Střípky z gymnázia

Studenti si sportem připomněli osud Antonína Stočese

,

V úterý 27. června se tradičně jako již každý rok konal memoriál Antonína Stočesa, kdy si studenti sportem připomněli tragický osud studenta příbramského gymnázia popraveného za druhé světové války, přesně před 75 lety, nacisty.

Celý memoriál se skládal z hlavního závodu, kde se soutěžilo v běhu na 100 metrů, skoku do dálky a vrhu koulí. Tam za chlapce zvítězil Jan Patetl ze SPŠ a VOŠ Příbram s konečným součtem 1774 bodů a za děvčata se na první pozici umístila Eliška Letová z Gymnázia Příbram se součtem 1520 bodů.

Poté následoval běh na 1500 metrů pro chlapce, kde si první místo vybojoval Petr Pavlišen ze SPŠ s časem čtyři minuty a patnáct sekund. Pro děvčata byl připraven běh na 800 metrů, kde si první místo ukořistila Bára Placatková z Gymnázia Příbram s časem dvě minuty a třicet pět sekund.

Nakonec se konal štafetový závod tříd gymnázia. Tam na nižším gymnáziu zvítězila tercie s pouhým vteřinovým náskokem nad druhou sekundou. Na vyšším gymnáziu zvítězila 2.A.

Jako každý rok si sportovci odnesli medaile, diplomy, dobrý pocit z dobrého výkonu a i ti, kteří se nijak umístili, si domů odnesli i sladkou odměnu.