Střípky z gymnázia

Sestry v běhu

,

265 – toto číslo udává počet medailí, které za svou dosavadní kariéru dohromady nasbíraly dvě studentky Gymnázia Příbram, sestry Bára a Tereza Placatkovy (3.C a tercie). Obě se věnují běhání a trénují v SK Sporting Příbram. Rozhovor s Bárou a Terezou z loňska je k přečtení zde.

„Už jako malinká jsem měla ráda sport a chodili jsme na cvičení rodičů s dětmi. Tam jsem vždycky nadšeně běhala dokolečka, tak mě tatínek přihlásil na atletiku. Na začátku jsem nikdy nechtěla jezdit na závody, protože jsem se hrozně bála, ale potom jsem to nějak překonala a začalo mě to bavit. Teď dělám atletiku dvanáctým rokem. Běhání mi přináší radost, protože vím, že dělám něco pro sebe, něco co mě baví,“ říká Bára.

V loňském roce se Bára zúčastnila mistrovství světa v běhu do vrchu v Itálii. „To byl pro mě zážitek asi na celý život.“

I Tereze se v běhání velmi daří. Nejvíce si cení loňského 3. místa na mezistátním utkání v Maďarsku. Také letošní sezónu Tereza zahájila úspěšně. „Byla jsem na halovém mistrovství ČR v Ostravě, které jsem vyhrála v běhu na 1500 m, další bylo mistrovství ČR v crossu, kde jsem běžela 3 km, a skončila jsem druhá. Bára měla bohužel zraněnou nohu, takže na závody moc nejezdila,“ doplnila.

Holky se účastní jak závodů v okolí Příbrami, tak v zahraničí. Teď je čekají závody v Itálii a Švýcarsku. Držíme palce!

Foto: Jiří Kottas