Střípky z gymnázia

Studenti na Orlím hnízdě

,

V úterý 21. června vyjeli studenti německého jazyka v doprovodu paní profesorek Maškové a Karlové na již tradiční jednodení poznávací zájezd. Tentokrát se seznamovali s půvabnou krajinou Německých alp na hranicích, blízko Rakouskému Salzburgu. Po cestě trvající bezmála šest hodin studenti vystoupili na parkovišti pod horou Kehlstein aby vzápětí přesedli do ekologických autobusů speciálně upravených pro jízdu v horách. Těmi pak vyjeli po staré silnici, vybudované za dob nacistického německa až na další parkoviště. Po celé cestě i na místě se studenti mohli kochat nádhernými výhledy. Místa v autobuse na straně přiléhající k údolí, však nejsou pro slabé žaludky, neboť mnohdy je přes chatrné dřevěné zábradlí vidět i stometrový sráz a pak až dno údolí.

Z parkoviště se studenti tunelem pro pěší dostali až k výtahu, jehož kabina je původní a tím vyjeli na vrchol k Hitlerově kavárně které se přezdíva Orlí hnízdo. Další úchvatné scenérie. Celému výletu přálo počasí. Svítilo slunce a bylo jasno, takže v dálce více než čtyřiceti kilometrů byl vidět Salzburg.

Odvážnější ze studentů a obě paní profesorky si prošli i skalnatou stezku a zažili dobrodružství při lezení na rozsípajících se žabřících, ničím nejištěni nad propastěmi. Po zpáteční cestě horskými autobusy si všichni velmi pozorně prohlédli výstavu v muzeu o nacistické diktatuře a teké odkrytou část podzemních bunkrů a tunelů.

Další cesta autobusem přes půvabné městečko Berchtesgaden vedla až k jezeru Königsee po jehož vodě se studenti v elektrických loďkách dostali na poloostrov ke známému kostelu sv. Bartoloměje. Po tom, co šťastně dopluli zase zpět, nasedli všichni plní dojmů a zážitků zpět do autobusu a vydali se na cestu zpět domů.