Střípky z gymnázia

Středočeský kraj ocenil úspěšné reprezentanty

,

Ve středu 10. prosince měli v Kralupech nad Vltavou opravdu veselo. Konalo se tam totiž slavnostní ocenění žáků a studentů za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje v soutěžích na republikové úrovni ve školním roce 2013–2014. A byl důvod oslavovat i na Gymnáziu Příbram, protože studentů, kteří se na našem gymnáziu umístili na 1. až 3. místě republikového finále bylo opravdu mnoho. A tak i oni převzali zasloužené diplomy z rukou  náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milana Němce, MBA.

V astronomické olympiádě se na krásném 3. místě umístil tercián Vojtěch Ježek a v soutěži cizích jazyků získala za ruštinu 1. místo Julie Sýkorová a 3. místo Veronika Skoupá. Velmi úspěšní jsme ale byli i v oblasti sportu. Družstvo dívek sportovní gymnastiky ve složení Dominika Rozmajzlová, Kateřina Šimůnková, Pavlína Svobodová a Monika Kubalová své soupeřky pokořilo 1. místem a 3. místo vybojovalo družstvo dívek v silovém čtyřboji ve složení Veronika Skoupá, Dominika Rozmajzlová, Kateřina Šimůnková a Monika Kubalová. Za jednotlivce získala Dominika Rozmajzlová krásné 1. místo v silovém čtyřboji a 3. místo ve sportovní gymnastice.

Ani chlapci ovšem nezůstali pozadu. Družstvo ve složení Jakub Pálek, Antonín Schejbal a Michal Gerčák totiž získalo 3. místo ve sportovní gymnastice. Jakub Pálek pak za jednotlivce vybojoval 1. místo opět za sportovní gymnastiku.
Všem zmíněným a samozřejmě i těm, kteří se zúčastnili, patří veliká gratulace a my jsme rádi, že takovýchto žáků každým rokem přibývá.