Střípky z gymnázia

Škola volá. (Už zavolala a všichni přišli jako na zavolanou)

,

Škola, která po dva měsíce postrádala většinu svých obyvatel, se dnes opět zaplnila. Přišlo 1. září a s ním i nový školní rok. Jednu třídu primánů a tři třídy prváků čekal náročný den a pro všechny ostatní už to byla rutina.

Nováčky neminulo tradiční přivítání žáky z vyššího ročníku. Kvinta svým spolužákům z primy připravila přivítání v podobě vyprávění o různých zážitcích, učení a možnostech, které jim gymnázium poskytlo. Jako talisman nejmladší studenti dostali malý přívěsek. Pro 1.A si studenti připravili například krátkou taneční choreografii a na památku jim věnovali šerpu. 1.B se nejprve prošla po škole se zavázanýma očima a potom na ně ve třídě druháků čekaly dvě mísy se smíchaninami, které obsahovaly například mléko, piškoty, ocet nebo sušenky, a museli v nich najít malý míček. Ani 1.C z toho nevyvázla s prázdnou. Žáky vyvedli před třídu a na hlavě jim vytvořili hotový prales. Vlasy jim postříkali všemožnými barevnými laky nebo třeba tekutou gumou.

Do nových tříd také zavítali členové vedení školy a výchovná poradkyně s metodičkou prevence. Pak už pro celou školu následovala tradiční cvičná evakuace letos zpestřená gratulací ředitelky školy Lucii Leišové z oktávy pokořitelce Gibraltarského průlivu. Lucce se dostalo bouřlivého aplausu zaplněného školního dvora.

Noví žáci se pak ještě vrátili do lavic, aby se dále seznamovali s chodem školy, ale i mnozí z nich se posléze vypravili do jídelny na obědový řízek. Prváky zítra čeká dopoledne ve škole a pak už vyrazí na adaptační kurz. Primáni se mohou těšit na ozdravný pobyt od 14. září.

Tak ať na gymnáziu prožijete šťastné roky!