Střípky z gymnázia

Škola je tu. Co s tím? Nic, přijďte zítra zas

,

Přestože vedení školy avizovalo otevření hlavního vchodu budovy na 7:15, zástupci ředitelky Mgr. Josefu Doležalovi se nakonec nečekaně studentů zželelo a nechal školu otevřít už o několik minut dříve. Nedočkaví žáci, kteří zásadně chodí včas pouze v první den školy, tak mohli obsadit kýžené zadní pozice.

O zábavu měli postaráno žáci nižšího gymnázia, které přivítala paní uklízečka Nováková v kostýmu klasické uklízečky (viz foto). Na toto setkání nepřipravení primáni projevili značný údiv. Podle zákulisních informací chtěly takto převlečené přijít všechny uklízečky, vedení školy nakonec rozhodlo, že jedna stačí.

Uvítání od třídních učitelů se už odehrávalo v tradičním duchu, ke kterému ovšem už také tradičně patří vítání mladších spolužáků studenty druhých ročníků. Ti tak ukázali, že alespoň něco jim jde, když pro své o rok mladší kolegy připravili rozličné „vítací“ roztoky a další příjemné zážitky. Poté, co se noví studenti seznámili s požadavky svých třídních učitelů, vydali se ještě na obhlídku školy. Zítra už všechny čeká jízda podle rozvrhu.