Střípky z gymnázia

Francouzské stážistky na praxi na gymnáziu

,

Dva týdny, od 21. dubna do 5. května, byla v naší škole slyšet francouzština častěji než obvykle. Důvod? Přijely k nám dvě stážistky z francouzského Burgundska – Angélique Schweiger a Maude Sauvain. Obě jsou studentkami IUFM v Dijonu, tedy budoucími učitelkami. Pracovaly s  učiteli naší školy ve třídách s výukou francouzštiny, jeden den strávily v ZŠ Březové Hory,  hovořily se studenty a také navštívily nejen náš region, ale i Prahu a Český Krumlov.

Cílem jejich pobytu bylo na straně jedné poznat český vzdělávací systém a poznat vyučovací metody používané v našich školách, na straně druhé podílet se na výuce francouzského jazyka. Mnozí z našich studentů tak měli poprvé možnost pohovořit s rodilými mluvčími, museli najít odvahu položit jim otázky nebo se snažit domluvit v případě nedorozumění. V hodinách byli seznámeni s regionem Burgundsko a Dijonem, v rámci výuky se poučili o francouzských neziskových organizacích, vyzkoušeli každodenní komunikaci a hráli různé výukové hry, které daly zapomenout na záludnosti francouzské gramatiky.

Za přítomnost stážistek vděčíme spolupráci s Ambasádou  Francouzské republiky v Praze a také péči učitelů francouzštiny, kteří jim věnovali svou péči a volný čas.