Střípky z gymnázia

Šikana v muzeu

,

Patrick Mermaz, francouzský režisér a učitel dramatu, píše již 20 let divadelní hry pro děti i dospělé. Jeho dílo – Racket (v překladu právě ona zmiňovaná Šikana) se rozhodla ztvárnit pětice odvážných dívek z kvarty a septimy jako odpověď na pozvání pražského Gymnázia Nad Štolou zahrát si divadlo ve francouzštině. No a kdo jiný se mohl ujmout přípravy našich studentů na toto vystoupení než francouzská lektora Noémie Fardoun, která nejenže hru vybrala, ale dokonce si v ní i sama zahrála. Organizační a režijní oporou se jí stala paní profesorka Mgr. Veronika Holíková.

Dívky ve složení Barbora Eliášová, Barbora Dembická, Barbora Peštová, Jana Schejbalová a Karolína Langerová půl roku pilně trénovaly a nakonec 26. března spolu s dalšími soubory z osmi pražských a jedné kutnohorské školy vystoupily v Národním technickém muzeu v Praze. Nutno podotknout, že všechny tyto školy mají buď rozšířenou výuku francouzštiny, nebo navýšenou hodinovou dotaci tohoto jazyka. Dívky se však své role zhostily na výbornou a navzdory tomuto handicapu obsadily pomyslné stupně vítězů, když se srozumitelností, jednoduchostí a výborným provedením své hry zařadily mezi nejlepší účastníky.

Gratulujeme k velkému úspěchu a doufáme, že dostojí slibu zahrát i pro naše studenty. Z toho důvodu nebudeme prozrazovat zápletku a těšit se, až šikana, tedy jen ta divadelní, dorazí i na prkna naší školy.