Střípky z gymnázia

Ruština: třikrát krajské zlato

,

Poslední únorový den patřil na Gymnáziu Příbram,  Legionářů, krajskému kolu ruského jazyka. Po proslovu paní ředitelky Kadeřábkové se žáci rozešli dle svých kategorií do jednotlivých tříd, kde skládali jednotlivé subtesty, jako poslech, popis obrázku a podobné. Hodnotit je přijela komise ruských a českých učitelů.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Z1- základní školy a jim odpovídající víceletá gymnázia, sš1- žáci středních škol a víceletých gymnázií s výukou ruského jazyka do 3 let a sš2- studenti středních škol a víceletých gymnázií s výukou ruského jazyka nad 3 roky.

První kategorii ovládla Veronika Skoupá z Gymnázia Příbram druhá skončila Nikola Burgerová a třetí místo obsadila Martina Cirlová.

V kategorii sš1 úspěšně zabodovala Julie Sýkorová (Gymnázium Příbram), druhá byla Markéta Vlčková a třetí Karolína Riselková.

Výtězkou kategorie SŠ2 se stala také studentka příbramského gymnázia Barbora Kalátová a na zbývajících dvou medailových místech se umístili Josef Choutka a Jana Holečková.

 

ZŠI

[table id=21 /]

 

SŠI

[table id=20 /]

 

SŠII

[table id=19 /]