Střípky z gymnázia

Prosluněné Krkonoše

,

Druhá skupina studentů příbramského gymnázia, 1.A, 1.B a sekunda, se vypravila na lyžařský kurz v neděli 24. února.  Doprovázeli je učitelé Daniel Kříž, Světlana Hlaváčová, Štěpánka Očenášková, Lucie Albrechtová, Petr Vocílka, Miloslava Šmolíková, Alena Vrátná a Lenka Pavelková. K Vébrovým boudám, kde bylo pro studenty připravené ubytování se studenti museli nejprve vyšplhat z Pece pod Sněžkou, zatímco jim tam rolba dovezla zavazadla.

Krkonoše gymnazisty uvítaly mléčnou mlhou, které je ale po dvou dnech opustila. Zasněžené kopce, lesy a údolí se tak zalili slunečními paprsky a naskytla se jim kouzelné panoramata. Jimi se mohli studenti kochat ze sjezdovek, kterých Pec nabízí různorodou škálu anebo během výletů na běžkách. Třetí den kurzu byl ve znamení odpočinku. Studenti mohli načerpat sílu na den následující, kdy je čekala celodenní výprava na běžkách.

Několik studentů se s profesorem Vocílkou vydalo na českou nejvyšší horu – Sněžku. Cesta byla vyčerpávající, ale kdo jel, myslím, že nelitoval. Ostatní studenti jeli na nedalekou Černou Horu a Sněžku si tak vychutnávali jen z dálky. Během kurzu si každá třída musela připravit večerní program, a tak se hráli různé hry anebo se jen zpívalo a tancovalo.

Poslední den studenty čekal závod „Vébrova spřežení“. Jednotlivé skupiny si museli vyrobit vozidlo, na kterém pak jednoho z členů táhli. Nesměli však použít boty lyžařské, běžkařské a ani na snowboard. Večer pak proběhlo vyhodnocení.

Kurz si studenti užili a zakončili ho sjezdem na lyžích do Pece, kam pro ně přijel již předem domluvený autobus.