Střípky z gymnázia

Prima na Třeboňsku

,

Prima vyrazila v pondělí 18. září za doprovodu Mgr. Aleny Vrátné a Mgr. Marie Hlaváčové na ozdravný pobyt do Chlumu u Třeboně. Cestou se zastavila v ZOO v Hluboké nad Vltavou, kde je mimo jiné čekala prezentace o šelmách.

Druhý den strávili žáci v Chlumu. Odpoledne vyrazili na procházku na malý ostrůvek uprostřed rybníka Hejtman, kde hráli různé poznávací hry. Ve středu jeli primáni autobusem a vlakem do Třeboně, kde měli objednanou prohlídku zámku. Potom dostali rozchod na poznávání města ve skupinkách. Ve čtvrtek opět vyrazila prima autobusem a vlakem do Třeboně a prošla si celou naučnou stezku kolem rybníka Svět. Večer bylo vyhlášení soutěží, které se hrály v průběhu celého pobytu. V pátek už se jen dobalovalo a odjíždělo domů. Po cestě se žáci ještě zastavili v Jindřichově Hradci na prohlídce hradu, zámku a rondelu. Pak už se jelo do Příbrami, kde na primány čekali rodiče.

Všem žákům a učitelům se pobyt líbil a úkol seznámit se se vydařil!

„Zapakování a naložení kufrů do autobusu byly poslední věci, které jsme znali i ze základní školy, kde jsme se svými bývalými třídami také jezdili na školy v přírodě.  Ale tohle byl rozdíl – byli jsme v  novém kolektivu. A jací budou spolužáci? Jsou soutěživí? Mají rádi dlouhé procházky? Kdo je komik třídy? Kdo se rád dozvídá nové věci? Chrápe někdo? Kdo brzy vstává? Kdo má jakou fyzičku? Kdo dokáže povzbudit? Kdo si musí před spaním povídat? A mnoho dalších otázek. Hodně jich bylo odpovězeno.  Díky tomu, že byl výlet nádherně různorodý – sportovali jsme, vyráběli, byli jsme v historii i v přírodě, soutěžili jsme v týmech – jsme se mnohem lépe poznali.

Cesta na místo byla zpestřena návštěvou ZOO v Hluboké nad Vltavou. Měli jsme tam program o šelmách ČR. Po příjezdu do RS Lesák nás čekala první práce – povléknutí peřin. To bylo přivítání!   A před večeří nás neminula procházka k rybníku Hejtman.

Nebojte, následující dny už s takovými podrobnostmi psát nebudu…

Jelikož jsme pobývali u Třeboně, nemohli jsme vynechat Třeboňský zámek, bývalé sídlo Petra Voka. Fascinovalo mě množství obrazů, které na zámku byly.      

Dalším výletem byla cesta kolem Světa. Musím říct, rybník Svět je doopravdy velký. Naštěstí nám stezka utíkala rychle díky soutěžím, které jsme plnili v určených týmech. Všichni jsme trasu ušli, ale s bolavými nohami, protože stezka je opravdu dlouhá.  Jako oddych jsme si po výletě malovali trička.

V poslední, tedy smutný, den odjezdu jsme se cestou domů zastavili v Jindřichově Hradci zase za trochou historie. Navštívili jsme tamější zámek.

Pobyt se nám velmi dobře vydařil. Máme již dost společných zážitků a jistě se můžeme těšit na další. Tak co třído, ladíme si spolu?“

(Viktorie Stašová)