Střípky z gymnázia

Prima na ozdravném pobytu

,

Hned druhý týden v září od 9. 9. do 13. 9. 2019 jsme všichni žáci z primy pod vedením Mgr. Světlany Hlaváčové a Mgr. Štěpánky Očenáškové vyrazili na seznamovací kurz do Horního Poříčí u Strakonic. Toto sportovní středisko patří Univerzitě Karlově. Všichni jsme byli zvědaví, jak bude celý týden probíhat a co nás čeká.

Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách a hurá na oběd! Jídlo tam bylo vždy výborné. Snídaně probíhaly formou švédských stolů a jako nejlepší oběd vyhrála svíčková, u které probíhala mezi kluky i soutěž, kdo sní nejvíce knedlíků. A večeře? Tam zase vyhrály špagety. Zkrátka všem chutnalo.

V dopoledních hodinách jsme vždy vyrazili na nějaký výlet. Navštívili jsme například Katovice nebo bližší Hoštice. Ne však ty filmové, ale Střelské. Na místě jsme si pokaždé koupili něco dobrého v místním obchůdku na cestu zpět.

Po obědě byl každý den polední klid, při kterém jsme třeba hráli hry v chatkách nebo venku na hřišti.

Při odpoledních činnostech jsme měli většinou různé sportovní aktivity a hrály se míčové hry, jako například vybíjená, přehazovaná, fotbal a softbal. Jedno odpoledne jsme si také tvořili pomocí foukacích fix trika na památku. Moc se povedla.

Po večeři jsme měli volno. Poslední společný večer byla show Prima má talent, ve které většina žáků předvedla, co umí. Nechyběla tam ani porota a moderátoři. Byla legrace a opravdu jsme se bavili.

Celý týden nám přálo počasí a společné dny jsme si všichni moc užili. Hlavně jsme se více poznali a už se těšíme na další společnou akci!

Foto: Mgr. Světlana Hlaváčová