Střípky z gymnázia

Přichází červen, měsíc výjezdů

,

Nejen sezením v lavici živ je žák příbramského gymnázia, což platí zejména o červnových dnech. Ty pomalu nastávají, a tak dnes ukončené maturity víceméně plynule přecházejí do dalších akcí, které jsou pro toto období typické. Vedle množství jednodenních exkurzí a výjezdů je na programu řada těch vícedenních.

Mezi tuzemské a zároveň nové bude patřit preventivní poznávací pobyt kvarty v Chodovské Huti u Mariánských Lázní. Půjde o jednu z posledních možností, jak se třída společně rozloučí se studiem na nižším gymnáziu a se svou třídní PaedDr. Danou Bohuslavovou. O týden později se na tradiční zeměpisně-dějepisný kurz pod vedením Mgr. Bedřicha Rotha a Mgr. Veroniky Holíkové vypraví tercie. Čas, kdy mohou týden strávit mimo školu, nastává v této době pro druháky, kteří se vydají na plánované tematické exkurze: 2.A bude pobývat u Berounky a vyrážet do oblasti Křivoklátska, 2.B si za cíl cesty zvolila nedalekou Zadní Třebaň a 2.C o týden později Prachovské skály.

Tradičně bohaté budou zahraniční výjezdy. Už v pondělí vyráží do Anglie skupina studentů pod vedením Mgr. Mileny Hrabíkové a Mgr. Elišky Chovancové. Na programu je tentokrát Londýn a oblast jižní Anglie. V partnerské škole ve francouzském Dijonu budou ve stejném týdnu pobývat studenti v rámci projektu Literární dobrodružství napříč Evropou. Hned o týden později vyrazí členové školního orchestru na tradiční výměnný pobyt za partnerským orchestrem do německého Aurichu na pobřeží Severního moře. A hned poté také na tradiční biologicko-historickou exkurzi, o kterou je rok od roku větší zájem, odjede čtyřicítka studentů do severní Itálie, přesněji do oblasti Valle di Ledro. Velmi atraktivním výjezdem bude biologická expedice do Rumunska – v deltě Dunaje bude skupina studentů příbramského gymnázia společně se studenty PORG pobývat od 12. do 24. června pod vedením Mgr. Lucie Albrechtové.

Tolik stručný přehled těch nejbližších vícedenních akcí. Tak hlavně ať všem přeje počasí.