Střípky z gymnázia

Maturantům zvonilo naposledy

,

Dostat se v pátek 6. května do školy bylo těžší, než kdykoliv jindy. Maturitní ročníky si totiž vybíraly svou daň při posledním zvonění a vyzbrojeni desítkami hektolitrů vody polévali své mladší kolegy, kteří odmítli finančně přispět. Občas se našlo několik odvážlivců, jež se snažilo vřavu maturantů proběhnout. Většinou tím ale na sebe jen strhli pozornost a záhy už mohli jít sušit své oblečení. Často ale ani peníze neznamenaly úplné vykoupení, takže suchý dorazil do školy opravdu jen málokdo.

Na studenty dorazivší do školy pak ve třídách čekalo další (ne)milé překvapení. Maturanti 4.B a 4.C se totiž rozloučili tím způsobem, že otočili všechny lavice a židle ve všech třídách. Když tedy maturantům před školou došly všechny zásoby a zdroje vody (a také studenti), přesunuli se se začátkem druhé hodiny do tělocvičen.

4.A s oktávou a 4.B se 4.C si pro všechny připravili dva pětačtyřicetiminutové programy. Ty se skládaly z různých divadelních představení a autorských scének, z více či méně extrémních a odvážných soutěží nebo aukcí certifikátů osvobozující od ústního zkoušení nebo malého testu u učitele, který list dopředu podepsal. Čtvrťáci obdarovali své učitele květinami, převzali si svá vysvědčení, rozloučili se se školou a rozprchli se domů, neboť jim právě začal „svatý“ přípravný týden.

Ve dnech od 16. do 20. bude maturovat oktáva se 4.A, od 23. do 27. pak 4.B se 4.C. Hodně štěstí!