Střípky z gymnázia

Francouzský institut v Praze

,

V pátek 22.6.2012 vyrazila skupina francouzštinářů z 1.A. pod vedením Mgr. Veroniky Šedivé prozkoumat taje Francouzského institutu v Praze. V pondělí 25.6.2012 se pod vedením Mgr. Veroniky Holíkové stejné výpravy zúčastnili francouzštináři z tercie. Cíl byl jasný, seznámit se s Francouzským institutem a objevit nové zdroje pro studium francouzského jazyka.

Průvodcem obou skupin se stal sám pan ředitel knihovny, pan Frédéric Boudineau. Prohlídka ve francouzštině byla pro studenty zajímavou příležitostí, jak si ověřit své znalosti z francouzštiny, a věřte, že uspěli a sami byli překvapeni, co vše se za jeden rok naučili. Pan ředitel provedl studenty celým Institutem, zavedl je do Galerie 35 vystavující díla hlavně moderního umění, frankofonní mediatéky, čítající nepřeberné množství francouzských knih, periodik, audio i video nahrávek, knihkupectví, nabízející klasické i současné romány, noviny, časopisy, slovníky…. Studenti rovněž vyzkoušeli pohodlí červených sedadel v Kině 35, kde může široká veřejnost zhlédnout francouzské filmy v originálním znění opatřené českými titulky. Exkurzi studenti zakončili v Café 35, které nabízí příjemné posezení nad francouzskými specialitami.

Návštěva Francouzského institutu v Praze rozšířila obzory našich začínajících francouzštinářů a rozhodně nebyla poslední.

 Mgr. Veronika Šedivá