Střípky z gymnázia

Pár otisků v tisku

,

Letošní, teď už vlastně loňští maturanti po sobě stopy zrovna nezahlazují, ba naopak. A to je dobře, ví o nich celá republika – tedy alespoň o některých z nich. Druhá polovina srpna vynesla do celostátních periodik dva z čerstvých absolventů.

Úspěšná fotbalistka, jinak také studentka bývalé 4.C a členka bronzového týmu futsalistek Gymnázia Příbram v loňském celorepublikovém poháru středních škol, Aneta Dědinová o sobě dala vědět hned vúvodních zápasech nové sezóny nejvyšší fotbalové ligy žen. V létě přestoupila do týmu Sparty Praha, a přestože nastupuje jako obránkyně, gólově se prosadila hned v přípravě, kdy korunovala výhru Sparťanek 5:0 nad týmem Weiss Hohen Neuendorf, účastníkem druhé německé bundesligy. Nastoupila v základní sestavě i v prvním ligovém kole proti Plzni. Sparta tento zápas vyhrála 8:0 a článek včetně obsáhlé fotogalerie se objevil v deníku Aktuálně.cz.

V tištěných periodicích se zase objevilo jméno studenta bývalé 4.A Václava Bešťáka, který pracoval v redakci MF Dnes už druhým rokem. Oproti loňsku zase povýšil, a tak se čtenáři mohli s jeho příspěvky setkat třeba na druhé straně. A šlo o docela prestižní témata: srpnová situace kolem odvolání-neodvolání ředitele Národního divadla nebo vypsání podzimních voleb do poslanecké sněmovny. Oběma gratulujeme a – jen tak dál!

zdroj: MF DNES