Střípky z gymnázia

Olympiáda z němčiny

,

V prosinci minulého roku proběhlo školní kolo olympiády v němčině. Soutěž byla pro dvě kategorie, z nichž po prvním, poslechovém kole postoupilo do ústního kola vždy pět lidí. Ve druhém kole si studenti vylosovali téma, na které pak měli mluvit.

V první kategorii, tedy tercie a kvarta, měli soutěžící například témata Mein Tagesplan (můj denní rozvrh), Jahreszeiten (roční období) nebo Meine Familie (moje rodina). Ve druhé pak třeba Meine Freizeit und Ferien (můj volný čas a prázdniny), Leben in der Stadt oder auf dem Lande, Mein Wohnort Lebensweise (život ve městě nebo na venkově, moje rodné místo) a Meine Zukunftspläne, Das Studium, Unsere Schule (moje plány do budoucna, moje studium, naše škola).

Z každé kategorie postoupil výherce do okresního kola; ve vyšší kategorii vyhrála Magdaléna Studená (septima), druhý byl Ondřej Žifčik (kvinta) a třetí Adina Kazdová (1.B). Z nižší kategorie byl na prvním místě Štěpán Švagr (kvarta), druhý Matěj Praský (kvarta) a třetí David Hora a Matěj Cvrk (kvarta).