Střípky z gymnázia

Ol_mp_áda v českém jaz_ce

,

Jak krásný je český jazyk, o tom se přesvědčili zástupci všech ročníků gymnázia v úterý 4. prosince. Zapeklité úlohy školního kola češtinářské olympiády je ale utvrdily v tom, že jednoduchý tento jazyk rozhodně není.

Jídelna byla nebývale zaplněná, a to nejen studenty vyššího gymnázia, ale i zástupci tercie a kvarty. Úkol byl po všechny v podstatě stejný. Vypracovat úkoly z mluvnice a předvést své slohové umění v práci na téma Stojím tady už celá staletí, v případě nižšího gymnázia na téma Co pro mě znamená světlo. Slohový útvar byl tradičně volný, cenila se především originalita a samozřejmě pravopis a další nezbytnosti.

Mezi žáky nižšího gymnázia se blýskly Hana Kopecká z kvarty a terciánka Barbora Stachová. Na pomyslných stupních vítězů v kategorii starších studentů, počínaje prvními ročníky a kvintou, skončili Matouš Ettler ze 3.B, Eliška Kubová ze sexty a David Burda z oktávy. Všem umístěným gratulujeme. Na konci ledna je všechny čeká kolo okresní, kde poměří své znalosti se studenty dalších škol příbramského regionu.