Střípky z gymnázia

Okresní kolo angličtiny pro mladší i starší

,

Během třetího únorového týdne proběhla dvě okresní kola anglických soutěží –  soutěž v anglickém jazyce a konverzační soutěž v anglickém jazyce. Soutěž v anglickém jazyce byla rozdělena do dvou kategorií – kategorie pro základní školy a víceletá gymnázia I, kde soutěžili primáni a sekundáni, a kategorie víceletá gymnázia II, které se zúčastnili terciáni a kvartáni. V konverzační soutěži poměřili své zkušenosti studenti vyšších gymnázií a středních škol.

Reprezentantům z Gymnázia Příbram se dařilo v obou soutěžích, a to dokonce tolik, že v obou zvítězili.

Nejdříve se konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce pro mladší studenty. To proběhlo v úterý 20. února na Základní škole Školní Příbram. V kategorii pro základní školy a víceletá gymnázia I zvítězila Matylda Šprynglová (sekunda), která dohromady získala 77 bodů. V kategorii víceletá gymnázia II byl nejúspěšnější Matyáš Herwig (kvarta) s 67 body, na druhém místě skončila Klára Lhotková (kvarta) s 66 body. První místo zajistilo Matyldě a Matyášovi postup do krajského kola. To se uskuteční 4. dubna v Kladně.

Hned následující den proběhla Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro vyšší gymnázia a střední školy, a to pro změnu na půdě Gymnázia Příbram. V kategorii gymnázií získal první místo Petr Hegedűs (septima) se 130 body. Díky svému vítězství pojede společně s Matyldou Šprynglovou a Matyášem Herwigem do Kladna, aby školu reprezentoval v krajském kole.