ObrazemStřípky z gymnázia

OBRAZEM: Retro maturák za námi

,

Pátek 20. ledna byl vyvrcholením měsíců práce a příprav tříd 4.A, a 4.C. Od 19.00 se estrádní sál příbramského kulturního domu rozezněl hudbou pod vedením kapely Horváth band a maturitní ples těchto tříd mohl začít. Ples nesl téma 60. let 20. století, a tak zde nesměla chybět výzdoba se symboly hippies, pestré barvy po stěnách nebo osvětlení do této doby laděné. Jako první se dostal na parket taneční pár Petra a Milan Pilousovi, kteří předvedli klasické tance – jen v profesionálním podání.

Následně proběhlo předtančení studentů maturitních tříd a pokračovalo se tradičním šerpováním. Slavnostní přípitek studentů vystřídalo promítání klipů, které si třídy přichystaly (klipy najdete zde). Po zhlédnutí videí začala taneční část plesu. Díky širokému repertoáru kapely si každý přišel na své, a tak si mohl tuto přibližně dvouhodinovou sekci užít. Okolo desáté hodiny večerní přišel na řadu program, který zajišťovala akrobatická skupina Free Movement. Ta ohromila diváky svými triky a sestavami. Dále pokračovala taneční zábava.

Okolo 23.45 odstartovalo půlnoční překvapení 4.A a následně 4.C. Diváci ocenili vystoupení bouřlivým potleskem a bavili se dál formou tance. Zakončení plesu bylo po 2. ranní hodině a doufáme, že si maturanti a všichni hosté ples náležitě užili.

Tento maturitní ples byl pro Gymnázium Příbram v tomto roce první, tudíž se můžeme těšit na druhý, který se uskuteční 10.2.2012 od 19.30 v estrádním sále Divadla A. Dvořáka Příbram a již nyní vám můžeme prozradit, že ples bude stylizován do tématu cirkusu a přivítají vás studenti 4.B a oktávy.