Střípky z gymnázia

O novinařině s Pavlem Tomáškem

,

Ve středu 19. června měli studenti možnost besedovat s Pavlem Tomáškem; novinářem, který stál u zrodu projektu DVTV a nyní je šéfredaktorem Deníku N. Besedu zprostředkovala Mgr. Marcela Hašková.

Na začátek se Pavel Tomášek rozpovídal hlavně o tom, jak Deník N funguje a co vše bylo potřeba, aby mohl vzniknout. Poté se studentů ptal, čím vším by měl podle nich novinář disponovat, a sám doplnil pár věcí, které studenti vynechali; například telefon plný kontaktů na politiky a jiné důležité osobnosti. Pak se přesunul už k samotné práci novináře a s čím vším se novináři musí každodenně potýkat, jak ze stran politiků, tak veřejnosti. Zmínil třeba nevoli některých politiků poskytovat novinářům rozhovory. Nakonec řekl, že doufá, že některé z účastníků jeho beseda nadchla pro novinařinu, a se studenty se rozloučil.

Deník N je tištěný a elektronický deník, který funguje na základě placeného obsahu a do budoucna si klade za cíl naprostou nezávislost na investorech a získávaní financí jen díky předplatitelům.