Střípky z gymnázia

O.K.mžik v národním finále Dětské Porty

,

Vynikajícího úspěchu dosáhla včera skupina O.K.mžik, když vystoupila v národním kole soutěže folk a country hudby Dětská Porta. To se konalo už po třiadvacáté a v pražském divadle Za Plotem se sešli vítězové oblastních kol všech kategorií – od sólistů povinných základních školou až po skupiny dvacetiletých.

Pětice studentů z 4.C a 2.C Gymnázia Příbram, Tomáš Mičian (zpěv, kytara), Aneta Ženíšková (zpěv), Tereza Velebilová (zpěv, klávesy), Veronika Sýkorová (cajon, flétna) a Ondřej Limpouch (mandolína) vystoupila v kategorii skupin od 16 do 20 let se třemi autorskými skladbami Tomáše Mičiana Okamžik, Osud a Hrdina, a přestože vavříny vítězů patřily jiným, svým vystoupením  rozhodně zaujala. Mezi její hlavní přednosti patřily především fakt, že vystoupila s vlastní tvorbou, zajímavé složení nástrojů a také příjemné a skromné vystupování – vždyť jejich příprava na pódiu, kdy jiné stejně početné skupiny nazvučovaly dlouhé minuty, jim zabrala právě onen symbolický okamžik.

Během slavnostního večera, které uvedl svým vystoupením skladatel Jaroslav Uhlíř, byli vyhlášeni vítězové. Umístění v desítce nejlepších v republice je pro skupinu, která teprve sbírá zkušenosti, výborným výsledkem a skvělým příslibem do budoucna. Na reportáž z jejich vystoupení se můžete těšit v příštích zprávách 12. února a slyšet je můžete 11. dubna na koncertě v Junior klubu.

Blahopřejeme!