Střípky z gymnázia

Nezapomeňte, zítra je 1. září

,

Začátek školního roku 2015-16 bude i nebude klasický. Studenty i pedagogy sice čeká klasická náplň, která většinu gymnazistů zaměstná maximálně na dvě vyučovací hodiny, prváky a primány pochopitelně dvojnásobně déle, ale už příchod do školy se možná bude poněkud lišit. Vzhledem k pokračujícím pracem na revitalizaci prostoru před školou totiž zůstává hlavní vchod přístupný pouze po chodníku z parkoviště v ulici Legionářů. A to ještě jen tento týden. Od toho příštího budou gymnazisté do budovy vstupovat pouze zadním vchodem. Naopak rychlý spád nabrala rekonstrukce běžecké dráhy, a tak se po ní studenti proběhnou dříve, než se očekávalo.

První den je škola pro studenty otevřená od 7:15, od středy pak už v klasickém režimu od 6 hodin. A hned první den je tradičně v programu zařazena cvičná evakuace. 2. září budou mít žáci i pedagogové jako vždy možnost dokoupit si přímo ve škole psací pomůcky a další papírenské zboží, a pokud počasí dovolí, čeká je také hromadné fotografování. A také první hodiny. Ty ostatně čekají i nové pedagogy, Bc. Terezu Trollerovou, o níž už byla řeč v souvislosti se změnami v pedagogickém sboru, a také rodilého mluvčího Martina Planta, který na postu vyučujícího anglických konverzací nahradí Vance O’Reillyho.

8. září po vyučování pak tři třídy prváků zamíří na oblíbený adaptační kurz. Dalšími akcemi se to v září bude jen hemžit: padesátka studentů vyrazí do Berlína, naopak z Německa, Polska a Norska přijedou tamní ředitelé partnerských škol v programu Erasmus+. První vystoupení čeká školní orchestr GymBand, a to hned 20. září na náměstí T. G. Masaryka v rámci Příbramského babího léta, které včera odstartovalo rockovým odpolednem, rovněž za hojné a aktivní účasti studentů i pedagogů gymnázia.

Tolik jen náznakem k tomu nejbližšímu. A protože start je důležitý, sluší se 596 studentům Gymnázia Příbram, Legionářů popřát vše dobré do školního roku 2015-16. Prožijte ho úspěšně a aktivně!