Střípky z gymnázia

Nejoblíbenější oběd? Tady jsou výsledky…

,

Tortilly, lasagne a těstoviny se šunkou a sýrem – to jsou pokrmy, které se těší velké oblibě u gymnazistů na pracovišti Legionářů. Rozsáhlý průzkum mezi studenty proběhl v průběhu ledna. Výsledky zjišťovala redakce GymTV do svého televizního příspěvku o školní jídelně.

První část ankety proběhla na sociálních sítích. Díky instagramovému profilu GymTV zjistila redakce šest nejchutnějších jídel. Druhé části průzkumu se pak účastnila valná většina studentů. Anketa proběhla „hezky postaru“, a to formou papírových dotazníků. Gymnazisté museli rozdat (podle oblíbenosti jídel) dohromady 10 bodů (mezi šest nejčastějších a předem vybraných pokrmů). Aby výběr nebyl tak striktní, strávníci dostali možnost ještě další dva pokrmy podle své chuti přidat (a též je zahrnout do celkových 10 bodů).

Prostřednictvím třídních učitelů se dotazník dostal mezi gymnazisty. V každé třídě anketu vyplnily alespoň tři čtvrtiny gymnazistů. Celkem tak účast dosáhla 86,65 procent (461 studentů z celkových 532). Strávníci v budově Legionářů tak rozdali 4610 bodů. V 11 z celkových 18 tříd na pracovišti Legionářů zvítězily tortilly. V ostatních třídách vedly buď lasagne, nebo těstoviny se šunkou a sýrem. Mezi pokrmy, které nebyly ve výběru, ale studenti je do dotazníku mohli přidat, se nejčastěji objevovaly třeba gnocchi se špenátem, těstoviny se sýrovou omáčkou a brokolicí nebo i klasický řízek.

PŘEHLEDNÉ VÝSLEDKY: (šest nejoblíbenějších pokrmů)

  • tortilly (1032,75 bodů, 22,4 %)
  • lasagne (696,5 bodů, 15,1 %)
  • těstoviny se šunkou a sýrem (651,5 bodů, 14,1 %)
  • boloňské špagety (551,75 bodů, 12 %)
  • pizza (473 bodů, 10,3 %)
  • jogurtové knedlíky s malinovou omáčkou (472 bodů, 10,2 %)
  • ostatní pokrmy – více než 50 různých jídel (732,5 bodů, 15,9 %)

Poděkování míří gymnazistům za účast v průzkumu, pedagogům za pomoc při distribuci dotazníků a následného sběru dat, Daniele Lakatyšové (kvinta) za pomoc při sčítání výsledků, paní kuchařkám a vedoucí školní jídelny Jitce Slámové za vytváření příjemného prostředí a za uspokojování chuťových pohárků. Děkujeme!