Střípky z gymnázia

Návrat k divadlům kvarty začíná

,

Během prosince a ledna zpřístupňuje postupně GymTV záznamy absolventských divadelních představení kvarty, a to počínaje rokem 2012. Informace o těchto představeních se diváci dozvěděli také v prosincových zprávách a druhá část reportáže o nich je čeká v lednovém vydání. Záznamy byly dosud dostupné pouze na DVD.

V roce 2012 tehdejší kvarta pod vedením Mgr. Marcely Haškové připravila hru podle námětu Howarda Ashmana Little Shop of Horrors (v překladu Ivo T. Havlů Kvítek z hororu) a nazvala ji Audrey II.: Krev a hlína. Šlo o náročné představení z hlediska výpravy, ale mimo jiné také kvůli tomu, že jej přímo na jevišti doprovázela hudební skupina kvartánů. Divákům se do paměti zapsal výkon Adama Závodského coby masožravé (a později i lidožravé) rostliny, která do květinářství pana Mushnika láká davy zvědavců. Atraktivní bylo i scénické provedení samotné květiny a způsob, jakým „požírala“ jednotlivé aktéry. Z dalších aktérů diváky překvapil Miroslav Fil a zaujaly mimo jiné výkony Alžběty Bartákové či Kryštofa Komance. Autorkou plakátu k představení, který byl použit také na přebalu DVD se záznamem, je Lucie Velflová, jedna z tehdejších kvartánek.

Představení mělo premiéru na malé scéně Divadla Antonína Dvořáka 26. června 2012 a jeho záznam můžete zhlédnout zde. Původní článek o představení je zde.