Střípky z gymnázia

Na předvelikonoční výlet za uměním

,

Poměrně dlouho fungující tradicí už je, že všechny třídy druhých ročníků a sexta vyrazí na jaře do Prahy na exkurzi v rámci estetické výchovy. Zatímco hudebníci obvykle vyslechnou nějaký koncert, výtvarníci zavítají do jedné z pražských galerií.

Jinak tomu nebylo ani letos. Obě skupiny zamířily do Obecního domu na náměstí Republiky.

Výtvarkáři navštívili v Obecním domě hned dvě výstavy. První z nich nese název Timeless. V ní si studenti prohlédli práci české návrhářky žijící v Libanonu Blanky Matragi. Hlavní část expozice tvořily ručně malované hedvábné šaty. Studenti ale obdivovali i sklenářskou práci Blanky Matragi a kreslené návrhy šatů. Druhá výstava byla věnována českému malíři Kamilu Lhotákovi. Jmenovala se Retrospektiva a, jak název napovídá, šlo o ohlédnutí za Lhotákovou životní tvorbou.

Studenti hudební výchovy se zase usadili v prostorách zdejší Smetanovy síně. Vyslechli v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK generální zkoušku velkolepého díla Antonína Dvořáka Stabat Mater, které je tak příznačné pro právě přicházející Velikonoce. Všichni si svůj výlet za kulturou jistě užili a příští rok čeká zase další generaci druháků.

Foto: Matouš Ettler (GymTV), Mgr. Světlana Hlaváčová, Obecní dům