Střípky z gymnázia

Mezi nejlepšími

,

Soutěž Středoškolák roku každý rok oceňuje aktivní středoškoláky, kteří se vzdělávají nejen ve škole, ale jsou aktivní i mimo školní lavice. Zakladatelé start-upů, mladí vědci, podnikatelé nebo dobrovolníci – všichni ti jsou v soutěži oceňováni za svou práci a zapálení, se kterým se jí věnují.

Organizace ProStředoškoláky nabízí středoškolákům možnosti, jak trávit svůj volný čas a zlepšovat své dovednosti i mimo školu. Kromě toho každý rok vyhlašuje Středoškoláka roku, kdy kromě deseti nejlepších účastníků vybírají i 25 finalistů, kteří svými dovednostmi excelují a dalece přesahují školní lavice.

Jedním z takových finalistů je i Adam Karas, nyní už bývalý student příbramského gymnázia, který se rozhodně zapsal do jeho historie. Kromě toho, že se angažoval v mnoha akcích školy, tak také absolvoval několik stáží v Akademii věd, kde se věnoval fyzikálním a chemickým tématům. To by chtěl uplatnit i při studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam nastoupil tento říjen.

„Chtěl bych propojovat vědu s těmi méně vědeckými obory, například s medicínou,“ to prohlásil v rozhovoru, který GymTV odvysílala v září.

Kromě vědecké činnosti se věnuje také organizaci Českého modelu amerického kongresu, kde letos plní funkci výkonného ředitele a má tak celý projekt na starosti.