Střípky z gymnázia

Návrat do roku 2016 potřetí: Úspěchy gymnazistů

,

Poslední rekapitulace bude věnována tomu, jak se studentům gymnázia dařilo na poli sportu, předmětových soutěží a dalších klání, v nichž měřili síly se svými vrstevníky z jiných škol, ať už na úrovni regionu, kraje nebo republiky.

Předmětové soutěže

V této kategorii je určitě největším úspěchem umístění tradičně spolehlivých studentů v přírodních vědách na krajské úrovni: Jan Gregor z dnešní oktávy se stal vítězem své kategorie ve fyzice a páté místo místo obsadili shodně Michal Dvořák a Kateřina Sonntagová rovněž ve fyzice, respektive chemii. Ema Albrechtová získala v biologii třetí příčku. Matematický klokan pak v přepočtu na krajskou úroveň přinesl čtvrté místo Janu Jeníčkovi. Velkého úspěchu dosáhl také tým gymnázia v ekoolympiádě, když získal čtvrté místo v krajském souboji.

Na úrovni bývalého okresu se prosadili další gymnazisté – olympiádu v českém jazyce pro ZŠ ovládly Anna Mottlová s Eliškou Kubovou. V matematice pro ZŠ se zástupci gymnázia umístili nejhůře na 2. místě v každé ze čtyř kategorií. Vítězně vyšli ze svých soutěží Tereza Humlová (biologie) a Karel Kraus (fyzika).

Jazykové soutěže

V jazykových soutěžích posbírali gymnazisté medailové umístění v kraji ve třech ze čtyř cizích jazyků: dvakrát druhé místo (Radomil Kessl v angličtině kategorie III.B a Tomáš Brettl v ruštině v kategorii SŠ I) a dvakrát třetí místo (Sára Sovičková v angličtině v kategorii II.B a Patricie Aruťuňanová ve francouzštině v kategorii B1).

V jazycích, které organizují okresní klání, pak ve svých kategoriích nejvyšší místa získaly Sára Sovičková (angličtina), Anna Bierhanzlová a Irena Brodníčková (němčina).

Sport

Sportovních úspěchů dosáhli v loňském roce gymnazisté v republikových finále – Veronika Novotná zvítězila mezi dívkami v přespolním běhu a chlapecké i dívčí družstvo po vítězství v kraji také nezklamalo. Družstvo atletek dosáhlo historického úspěchu v republikovém finále Středoškolského Corny atletického poháru, z nějž na podzim přivezlo bronz. Na jaře se z úspěšného republikového finále vrátili gymnasté, a to s druhým místem v kategorii středních škol.

Další soutěže

Také v dalších soutěžích dosáhli gymnazisté zajímavých výsledků – tak například tým z tehdejší tercie a kvarty zvítězil v republikové soutěži Videopohlednice z mého města. Web GymTV získal v soutěži školních časopisů v kategorii webové magazíny první místo v kraji a druhé v republice. Zapomenout nesmíme ani na srdnatý boj obou týmů v republikovém grandfinále Robosoutěže.