Střípky z gymnázia

Maturitní ples oktávy a 4.C se vydařil

,

Přesně čtrnáct dnů poté, co byly na svém maturitním plese slavnostně ošerpovány třídy 4.A a 4.B, zaplnili estrádní sál kulturního domu studenti tříd oktávy a 4.C, jejich učitelé, příbuzní a přátelé. Druhý letošní ples Gymnázia Příbram odstartoval. Krátce po půl osmé v pátek 4. února jej zahájili moderátoři večera, bývalý student oktávy Tomáš Komrska a současný student 4.C Martin Johanna. Samotní maturanti vstoupili na parket v nápadité choreografii v bílých a černých kápích a se svícemi v rukou, aby tak hned v úvodu připomněli téma večera – nebe a peklo.

Přípravu tradičních maturitních klipů vzali do svých rukou samotní maturanti a výsledkem byly do nejmenších detailů propracované filmy z dílny Romana Štíchy ze 4.C a Davida Příhody z oktávy, v nichž se v hlavní roli ocitli nejen maturanti, ale především řada trikových záběrů. Právě díky tomu se o letošních maturitních klipech bude na gymnáziu nepochybně ještě dlouho mluvit.

Ve svém projevu pak ředitelka školy Mgr. Iva Kadeřábková připomněla úspěchy obou tříd v průběhu jejich studia a představila jejich nejúspěšnější tváře, které vynikají na poli vědy, sportu či kultury a které jsou výraznými osobnostmi v rámci celé školy. Poté už se slavnostního šerpování ujaly obě třídní učitelky, Mgr. Marie Hlaváčová za oktávu a Mgr. Lenka Pavelková za 4.C. Honosné róby, jednoduché, ale vkusné a slušivé šaty, ale i módní výstřelky, to vše bylo vidět v promenádě jednotlivých párů a trojic. Své šerpy dostaly i třídní učitelky a paní ředitelka.

Jana Červenková za 4.C a Ondřej Ježek za oktávu ve svých projevech poděkovali všem za péči v průběhu studia a připomněli své početné úspěchy i další pozoruhodné chvíle uplynulých čtyř, respektive osmi let.

Po zlatém dešti vyzvali maturanti k tanci své učitele, rodiče a spolužáky a pak už vypukla volná zábava. Tu hudebně obstarala skupina Dynamic, která na jedné straně zaujala relativní žánrovou pestrostí, na druhé straně zůstala v průměrné šedi kapel, které nepochopily, že v sále jsou i lidé, kteří si chtějí popovídat a ne ohluchnout. Celková atmosféra chvil mezi slavnostním programem a půlnocí byla pozitivně ovlivněna faktem, že se snad podařilo nepřekročit povolený počet návštěvníků.

Půlnoční překvapení se odehrála v režii samotných maturantů: 4.C předvedla choreografii, v níž se v dikci večera na tanečním parketu vystřídali jak pekelníci, tak nebešťané. Oktáva si připravila cikánský tanec kolem kotle s gulášem, nutno podotknout, že pravým, takže v závěru svého vystoupení pohostila ochutnávkou i přítomné diváky.

Celkově vydařený, svěží a příjemný maturitní ples dosáhl vysoké laťky, a dost možná ji v některých ohledech posunul ještě výš. V trendu stále vyšší organizační a finanční náročnosti těchto akcí všichni, kteří se na jeho přípravě podíleli, obstáli a patří jim dík.

Join the discussion