Střípky z gymnázia

Hvězdy pod hvězdami

,

Kdyby hvězdy nebyly na nebi, byly včera večer aspoň na parketu estrádního sálu kulturního domu. Ale maturanti ze 4.B a oktávy si svůj večer pojistili a hvězdnou oblohu místili přímo do tématu svého večera. A těmi největšími se pak stali oni sami. Gymnázium má za sebou první z maturitních plesů a obě třídy připravily jeho návštěvníkům příjemný zážitek.

Večer přinesl tradiční atributy slavnostního bálu: od předtančení, přes maturitní videa, slavnostní zdravici ředitelky školy, přípitek, zlatý déšť, sóla až po půlnoční překvapení. Zlatým hřebem večera se samozřejmě stalo slavnostní šerpování – maturanti dostali šerpy od svých třídních, Mgr. Jany Štědronské a Mgr. Elišky Chovancové. A přesto měl večer ještě další výjimečné okamžiky – třeba když se zpěvu studentské hymny chopily samy čerstvě ošerpované maturantky – Martina Žůčková ze 4.B a Petra Prýmková z oktávy. Nebo brilantně provedené slavnostní projevy zástupců studentů – Jana Fraňka a Jakuba Marcína.

Pod hvězdami včera tedy zazářili maturanti z oktávy a 4.B. Už v pátek 9. února na ně navážou 4.A a 4.C. Ty se, soudě dle tématu svého večera, pro změnu vrhnou pod hladinu.