Střípky z gymnázia

Maraton s Hrabalem

,

V úterý 4. března proběhl ve školním klubu Gymnázia Příbram maraton čtení, ve kterém dominovaly povídky z děl Bohumila Hrabala. Knihovnice Edita Vaníčková ho uspořádala k 100. výročí narozenin, které by Bohumil Hrabal 28. března oslavil. Navázala tak na tradici školní knihovny, kterou před časem odstartoval maraton ve čtení Saturnina od Zdeňka Jirotky. Maraton začal v 10 hodin dopoledne, kdy jako první přišly číst části tříd kvinty a  3.B.

Během maratonu vždy jeden z žáků nebo i učitelů předčítal ostatním posluchačům část některé z povídek, následně se také zapsal na listinu, aby byl veden záznam o počtu čtenářů maratonu. Přijít se podívat, poslouchat i číst mohl každý, kdo mohl a měl chuť. Pro všechny účastníky také knihovnice připravila občerstvení.

Celý maraton byl také živě promítán ve vestibulu školy, aby měl každý možnost se alespoň během přestávek zaposlouchat do předčítaných povídek .

Během celé akce, která trvala do 17 hodin, se vystřídalo 25 předčítačů, kteří si užili jak specifický jazyk Bohumila Hrabala, tak jedinečnou atmosféru společného čtení.