Střípky z gymnázia

Mallorca očima Dofáka

,

Lepší více lehkých vrstev než jedna těžká mikina. Právě tak přemýšlelo deset studentů třídy sexty při balení krosny na zlatou expedici projektu DofE. V termínu od 23. do 30. dubna se na španělskou Mallorcu vydali pod vedením paní učitelky Lucie Albrechtové a hodnotitele expedice Jana Hotového.

Čekalo na ně nejen 132 kilometrů v náročném terénu a celkem 784 výškových pater po trase GR 221, ale také nespočet krásných výhledů a nenahraditelných zážitků. Ve vesnicích procházeli sady plné šťavnatých citrusů a oliv, v horách rozháněli stáda ovcí i koz. Každý den si sami v menších skupinkách připravovali jídlo na vařiči a večer se těšili na odpočinek ve stanu. Během celého týdne mnohokrát došli až na pokraj svých sil, ale i přesto se vždy dostali zase na vrchol a společně zvládli všechny překážky. Poslední den strávený v Palmě se nesl ve znamení odpočinku. Všichni si užili relax u moře, ale zbyl čas i na nákupy suvenýrů a procházku historickým centrem.

„Nejvíce mě překvapila vaše houževnatost. Líbí se mi, jak spolupracujete a i přes náročnost trasy to zvládáte úplně skvěle a jste pořád dobrá parta,” dodává Lucie Albrechtová. Unavení, ale se skvělými zážitky a úsměvem na tváři, se tak celá výprava vrátila domů, navíc s dobrým pocitem, že má dlouho na co vzpomínat.