Střípky z gymnázia

The Duke of Edinburgh’s International Award

,

25. září na Gymnáziu Příbram proběhlo zahájení projektu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, který byl založen v roce 1956 manželem britské královny princem Philipem a jeho společníky Lordem Huntem a Kurtem Hahnem. Patronem projektu je dokonce samotný princ Edward.

Zahájení proběhlo v hudebním sále.  Hosty byli ředitel národního týmu projektu dr. Ondřej Lochman, který studenty do projektu zasvětil, a zástupce britské velvyslankyně Tim Voas. Kurzu se sám zúčastnil a po dlouhých pěti letech získal nejvyšší cenu v podobě zlaté medaile. K dosažení této úrovně musel vynaložit veškeré své úsilí, ale určitě svého cíle nelituje.

Projektu se může zúčastnit každý student mezi 14 a 24 lety. Úkolem je se věnovat činnostem z oblastí dobrovolnictví, sportu, nějaké dovednosti a pro splnění zlaté úrovně se studenti musí zúčastnit nějaké akce s pobytem. Největší podíl na projektu má Mgr. Eliška Chovancová. Dále pak Mgr. Lucie Albrechtová, Mgr. Lenka Pavelková  a Edita Vaníčková, které prošly speciálním sportovním výcvikem, aby byly studentům oporou a projektem je provedly.