Střípky z gymnázia

Lyžák sekundy a kvarty

,

Od 8. do 15. ledna byly třídy kvarta a sekunda na horách. Sekunda jezdí na lyže každý rok, ovšem kvarta byla letos výjimkou. Pro ni se kvůli epidemii koronaviru totiž v sekundě kurz nemohl konat, proto byl letos nahrazen.

Obě třídy v neděli odjely od plaveckého bazénu z Příbrami do Pece pod Sněžkou na svůj týdenní lyžařský výcvik. Hned v neděli po ubytování na Vébrových boudách studenty čekala odpolední procházka po okolí. Večer měli čas na vybalování a roztřídění do družstev podle schopností a zkušeností.

Hned v pondělí zamířili žáci na krkonošské svahy lyžovat. Po lyžování studenty opět čekala procházka po okolní krajině. Jako večerní program připravila sekunda vědomostní hru.

Na úterý byla pro studenty přichystána delší procházka. Ta vedla kolem Kolínské boudy na Černou horu. Večerní program tentokrát připravila kvarta. Jednalo se o napodobeninu známé soutěže Česko Slovensko má talent.

Následující tři dny byly věnovány lyžování. Někteří studenti se učili lyžovat, ostatní zdokonalovali svoji techniku ve sjíždění. Na středeční večer vybírala film sekunda a na čtvrteční kvarta. Na páteční večer byla pro všechny žáky připravena prezentace od Horské služby České republiky.

V sobotu studenti hlavně odpočívali po náročných dnech lyžování. Také byl prostor pro balení věcí a hraní deskových her. Večer se mohli žáci zúčastnit společné diskotéky.

V neděli si žáci sbalili poslední věci, nasnídali se a vydali se pěšky do Pece pod Sněžkou, kde na ně čekal autobus zpět domů do Příbrami.