Střípky z gymnázia

Le français en avant! Alžběta Bartáková zvítězila v krajském kole!

,

Byl první jarní den… šedá obloha, vítr, zima. Dvě studentky francouzštiny, Veronika Hejhalová z kvarty a Alžběta Bartáková z kvinty, vyrážely za ranního kuropění na dlouhou cestu do Nymburka, kde měly reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže ve francouzském jazyce.

Obě vítězky školního kola ve své kategorii byly pozitivně naladěny, ve vlaku si cvičně švitořily francouzsky a chystaly se na nelehký úkol. Nejenže musely proplout úskalími poslechového cvičení, ale také musely přesvědčit porotu, složenou z učitelů – francouzštinářů celého Středočeského kraje, že mluví cizím jazykem plynule, bez chyb a ještě mají originální nápady. A to se jim vskutku povedlo: Veronika Hejhalová získala 6. místo v kategorii A1 a Alžběta Bartáková obsadila 1. místo v kategorii B1. Při vyhlašování výsledků chvíli nevěřila ani svým očím, ani svým uším, ale porota se nedala zviklat…tahle studentka je nejlepší středočeská francouzštinářka v kategorii B1.

Alžběta bude 25. dubna reprezentovat naši školu v celostátním kole na Francouzském institutu v Praze. Budeme jí a také její profesorce francouzštiny A. Lexové držet palce!