Střípky z gymnázia

Kostka na kostku

,

Studenti robokroužku se vydali 22. listopadu na Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, kde pod vedením Ing. Václava Kovaříka a Ing. Iva Bešťáka soutěžili o výhru v 2. celorepublikovém předkole robosoutěže pro střední školy. Zadáním bylo postavit co nejvyšší věž z různě barevných kostek, přičemž robot musel věž postavit v časovém limitu 1 minuty a 30 vteřin bez pomoci soutěžícího a podle předem naprogramovaného programu.

Z týmů, které gymnazisté pro toto druhé kolo sestavili, dosáhl největšího úspěchu – 2. místa –  Lukáš Koma (kvarta, tým Kraken). Tým Váša^2 – Václav Jan Hašl a Václav Mertlík (oba kvarta) – obsadil 5. místo a postoupil tak společně s týmem Kraken do finále robosoutěže pro SŠ. Tým Nůbáci – Matěj Praský a David Hora (kvinta) – skončil na 25. místě, družstvo Hedgehog – Klára Lhotková, Vojtěch Stočes a Matěj Košťál (všichni kvarta) – získali 28. místo. Předkola se zúčastnila čtyřicítka týmů.

Finále robosoutěže, kam z každého ze čtyř předkol postoupilo osm týmů, proběhlo 15. prosince také na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. První tři vítězné týmy vyhrály externí disky o kapacitě až 2 TB. Zde se bohužel ale ani jeden z týmů neumístil na vysoké pozici.

(Redakčně upraveno)