Střípky z gymnázia

Jaromír Jágr, Kladeňák se představil v příbramském divadle

,

Pro členy Klubu mladého diváka, kteří v jeho rámci navštěvují Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, bylo 23. dubna od 17 hodin uvedeno další představení. Tentokrát se jeviště proměnilo v kluziště hokejové haly.  Jednalo se totiž o hostující představení Městského divadla Kladno, které se zaměřilo na významnou kladenskou osobnost, hokejistu Jaromíra Jágra.

Hrdinský epos se zpěvy, balancující na hraně tragikomedie, pohádky a grotesky umožňuje divákům pohlédnout  na úspěchy a zvraty v kariéře i osobním životě Jaromíra Jágra.  Hokejista se navíc ve snech setkává s dalším kladenským velikánem, filosofem Ludwigem von Wittgensteinem, který ho pobízí, aby se zamyslel nad smyslem svého života.

Autory hry, která byla uvedena například i ve Stavovském divadle nebo Divadle Pod Palmovkou, jsou dramatik Petr Kolečko a režisér Tomáš Svoboda. Inspirací pro sepsání hry byl úspěch českých hokejistů v Naganu v roce 1998.  V hlavních rolích se představili David Matásek, Zdeněk Dolanský, Jan Zrzavý, Alena Štréblová, Štěpán Benoni, Vladimíra Striežencová a další.