Střípky z gymnázia

Jak se dělá televize s ČT: Otevíráme registrace na besedy

,

Pátý ročník setkání školních televizí z celé republiky na půdě Gymnázia Příbram se blíží! Už 2. a 3. listopadu přijede 15 hostů z České televize, aby se podělili o své znalosti a zkušenosti s mladými reportéry, kameramany, režiséry a střihači.

Setkání zahájí v pátek 2. listopadu v 9:00 společně s ředitelkou školy Ivou Kadeřábkovou také Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství ČT. Následovat bude beseda s ním, studenti gymnázia se na ni mohou přihlásit na tomto odkazu.

Dopolední program bude pokračovat besedou s moderátorem Václavem Moravcem, který už na příbramské gymnázium zavítal při minulém ročníku a o témata tehdy rozhodně nebyla nouze. Pro studenty gymnázia jsme opět připravili registrační formulář.

Další besedy už jsou do naplnění kapacity volně přístupné všem, studenti se na ně nemusí přihlašovat. Pozvání přijala například meteoroložka Taťána Míková, moderátor a bývalý zpravodaj v USA Martin Řezníček, sportovní komentátor a bývalý student gymnázia Miroslav Langer, vedoucí vysílání Studia 6 Jana Záhorková a režisér (nejen) sportovních přenosů Charilaos Karadžos.

Po večerním vyhlášení soutěže o Cenu Zpráviček za nejlepší reportáž bude v sobotu program pokračovat workshopy. Moderování si návštěvníci budou moci vyzkoušet s Jakubem Železným, úskalí vedení rozhovoru představí další z moderátorů Událostí – Světlana Witowská. Souběžně budou probíhat i další techničtěji založené workshopy, například o natáčení jako takovém, o moderních technologiích ve vysílání, sociálních sítích nebo o střihu, grafice a trikové výrobě.

„Program je letos skutečně velmi bohatý,“ říká šéfredaktor GymTV a jeden z koordinátorů setkání Ondřej Luks. „Snažili jsme se více zaměřit i na doprovodný program a věřím, že nejen členové televizí, ale i studenti gymnázia a široká veřejnost si oba dny užijí.“

Pokud byste třeba nemohli dorazit osobně, takřka všechny besedy budou také vysílány živě na internet. Více o programu najdete na www.jaksedelatelevize.cz/program. Sledovat můžete také událost na Facebooku, aby vám opravdu nic neuniklo!