Střípky z gymnázia

I can make life

,

V budově Salesiánského divadla v Praze bylo ve středu 8. října rušno. Studenti gymnázia mohli sledovat pokusy mladého doktora Viktora Frankensteina vyrobit život.

Vše začíná v laboratoři Viktorova budoucího tchána, který se snaží oživit mrtvá zvířata. Za asistence mladého Frankensteina se experiment podaří a dojde k oživení hada. Ten ovšem vzápětí uštkne tchána. Frankenstein musí své snoubence Elizabeth slíbit, že už se nepokusí pokořit smrt. To ovšem nedodrží a za pomoci blesku a svého spolupracovníka Igora sestrojí chodící monstrum. Je bez duše. Viktor se zhrozí svého díla a přikáže Igorovi zničit ho a opustí laboratoř. Ovšem monstrum zabijí Igora a uniká. Po další vraždě je Viktor Frankenstein uvězněn za své činy a má být nadcházejícího dne pověšen. Na scénu opět přichází monstrum, osvobodí svého tvůrce a požaduje, aby mu vytvořil ženu, kterou by mohl milovat. Viktor svolí, ale mezitím se nespokojení obyvatelé Ingolstadtu rozhodnou skoncovat s monstrem i jeho stvořitelem. Jeho snoubenka je zastřelena, když se dívala po davu z okna laboratoře. Zoufalý Frankenstein oživí její mrtvé tělo pomocí svého přístroje. V tu chvíli si ji začne nárokovat monstrum. Dvě monstra opouštějí Viktora a před jeho domem jsou společně upáleni. Frankenstein je zastřelen jedním z demonstrantů.

Takový je obsah divadelní adaptace románu Mary Shelleyové, kterou mohli studenti v Salesiánském divadle zhlédnout v rámci každoročního zájezdu na divadelní představení v angličtině.