Střípky z gymnázia

Holka nebo kluk, je to asi fuk

,

První dubnový den neboli Apríl je spojen, jak je všeobecně známo, s nejrůznějšími žerty, šprýmy a legráckami. Kořeny existence tohoto dne bychom našli už v 16. století. Traduje se, že vznikl jako reakce na přechod zimy ve veselejší jaro.

A na našem gymnáziu tomu ve středu 1. dubna nebylo jinak. Třídou 4. C byl vyhlášen „Den naruby“. Jednoduše řečeno kluci za holky, holky za kluky. Dívky si od svých bratrů či kamarádů půjčily nejrůznější tepláky, džíny, barevná či tmavá trička, volné mikiny a nebo čepice. Samozřejmě důležitou roli hrála i změna vizáže. Sepnuly si vlasy, schovaly je pod čepici a některé si přimalovaly i vousy. Podle dívek mají kluci ráno mnohem snazší přípravu, nemusí se malovat, nic si dělat s vlasy, jenom se oblečou a jdou. „ Já měla ráno ještě tolik času,“ říká dívka z prvního ročníku.

U kluků byla přeměna ještě o něco patrnější. Ti v šatnících svých kamarádek, sester, maminek a možná někteří i babiček objevili volné i upnuté sukně či šaty, vzorované nebo jednoduché blůzy, džíny a samozřejmě nespočet různých doplňků, jako jsou například náušnice, řetízky, náhrdelníky nebo kabelky. Stejně jako u dívek došlo také ke změně tváře, ta byla ale ještě znatelnější. Chlapce zkrášlovaly zvýrazněné řasy, tváře, rty, ale největší úspěch ze všech změn sklidily nejrozmanitější paruky.

Den naruby se zařadil mezi další tematické dny, které se na naší škole pořádají. Máme za sebou například pyžamový den nebo halloweenský den. Tak jaký bude ten další?